MŁODZI EKONOMIŚCI NAGRODZENI!

W Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. miała miejsce II edycja finałowej Gali Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „Świat pieniądza”. Realizacja projektu była zainicjowana i sponsorowana przez Rolanda Szydło – prezesa firmy „Yanko”.


W kategorii klas VI pierwsze miejsce zajął Bartosz Dykiel, II miejsce Kamil Baran i III miejsce Filip Wilk, uczniowie Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. Wyróżnienia otrzymali Kacper Gunia i Alan Pawlukiewicz, uczniowie Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. oraz Miłosz Sarna, uczeń Szkoły Podstawowej w Budach Głogowskich.

W kategorii klas VII pierwsze miejsce Maksymilian Micał, II miejsce ex aequo Wojciech Gotkowski i Jakub Witt, a III miejsce Jakub Magierski, uczniowie Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. Laureaci otrzymali cenne nagrody w postaci bonów zakupowych, a wszyscy finaliści upominki.

Od marca uczniowie klas szóstych i siódmych ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp., Stykowa, z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich i Przewrotnem w ramach projektu „Świat Pieniądza” uczestniczyli w ciekawych lekcjach ekonomii. Pomysł zorganizowania takich zajęć wyszedł od prezesa firmy „Yanko” Rolanda Szydło. Celem projektu było zapoznanie najmłodszych z podstawami ekonomii, historią pieniądza i jego funkcjonowaniem we współczesnym społeczeństwie.

Na początek firma zakupiła dla wszystkich uczniów książki „Świat Pieniądza” Patrycji Krzanowskiej, która w przystępny sposób opisuje podstawy ekonomii i przedsiębiorczości. Po cyklu zajęć opartych na wspomnianej książce, odbyły się spotkania z ludźmi pracującymi w bankach, prowadzącymi własne firmy czy też zajmującymi się ekonomią. Po zakończeniu zajęć z książką chętni uczniowie z klas szóstych i siódmych wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z ekonomii i matematyki.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.