MŁODZIEŻOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

3 czerwca na boisku sportowym w Pogwizdowie Starym odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF. W zawodach udział wzięły młodzieżowe drużyny strażackie chłopców i dziewcząt z terenu gminy Głogów Młp.


Na początku wszyscy uczestnicy zawodów wzięli udział w uroczystej Mszy św. polowej. O godzinie 10.00 rozpoczęły się sportowe zmagania. W zawodach udział wzięło 14 drużyn w tym 7 dziewczęcych. Zawody zostały rozegrane w trzech konkurencjach: rozwinięcie bojowe, bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami oraz musztra. Ostatecznie zwyciężyły dziewczęta z OSP Wola Cicha, a wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna z OSP Hucisko.

Klasyfikacja w kategorii dziewcząt:

1 miejsce: MDP Wola Cicha – 1038,08 pkt.

2 miejsce: MDP OSP Hucisko – 1037,03 pkt.

3 miejsce: MDP OSP Pogwizdów Stary – 1025,29 pkt.

Klasyfikacja w kategorii chłopców:

1 miejsce: MDP OSP Hucisko – 1054,80 pkt.

2 miejsce: MDP OSP Przewrotne – 1027,62 pkt.

3 miejsce: MDP OSP Pogwizdów Nowy – 1027,60 pkt.

W konkurencji musztry najlepiej z ćwiczeniami poradziły sobie dziewczęta z OSP Wola Cicha, a w grupie chłopców zwyciężyła drużyna z Pogwizdowa Starego. Głównym sędzią zawodów był bryg. Witold Wiercioch. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary, które wręczył m.in. obecny na zawodach burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Na koniec na wszystkich zawodników czekał poczęstunek.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.