„MOJA PASJA – MÓJ ZAWÓD”

Końcem stycznia w Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim odbyło się spotkanie z cyklu „Moja pasja-mój zawód”. Wzięli w nim udział uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zaproszeni goście: pani Agata Magierska – studentka II roku medycyny oraz pan Jakub Gut – student V roku lotnictwa i kosmonautyki, opowiedzieli o swoich dotychczasowych osiągnięciach oraz planach na przyszłość.


Pani Agata studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim. Opowiedziała uczniom o swoich wyborach w zakresie edukacji, którą rozpoczęła w gimnazjum w Głogowie Młp. Zwróciła uwagę na znaczenie zainteresowań przy wyborze kierunku studiów. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie przedmioty należy zwrócić uwagę, chcąc rozwijać się i ukierunkować swoją przyszłość w tej dziedzinie, co ona. Decydując się na naukę na tym kierunku trzeba być pracowitym, konsekwentnym i wytrwałym w dążeniu do realizacji swojego celu.

Natomiast wizyta Pana Jakuba – studenta Politechniki Rzeszowskiej wniosła nowe spojrzenie na zawód pilota. Opowiedział on, jak ważna przy wyborze tej drogi życiowej jest odporność psychiczna i wytrzymałość na stres. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób znalazł się na tym etapie swojego życia i dlaczego wybrał akurat ten kierunek. Omówił zasady i warunki, jakie należy spełnić, by kształcić się jako pilot oraz przedstawił stopnie zdobywania wykształcenia w tym zawodzie. Podczas spotkania przybliżył uczniom swoje plany i opowiedział o swoich doświadczeniach w pilotowaniu samolotów turystycznych.

Mamy nadzieję, że taka wiedza pozwoli młodzieży wybrać zgodną z ich zainteresowaniami drogę życiową.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.