MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

Nie ma złej pogody dla aktywności fizycznej na świeżym powietrzu – może być tylko źle dobrany strój. Takie motto przyświeca między innymi  opiece świadczonej nad wychowankami Zespołu Żłobków Gminy Głogów Małopolski. Maluszki z naszych żłobków codziennie korzystają z pobytu na świeżym powietrzu w różnych jego formach: spacerach, aktywności na placu zabaw czy zabawach ruchowych organizowanych przez opiekunów.


Przebywanie dzieci na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na rozwój ich organizmu. Połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej. Każde zaangażowanie dzieci w zabawę na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na ich rozwój osobowości. Jest ważnym czynnikiem poprawy zdrowia, właściwej postawy ciała i odporności dzieci.

Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu pobudzają wzrost kości i sprzyjają ich uwapnieniu oraz ukrwieniu mięśni. Usprawniają funkcję układu krążenia i układu oddechowego. Poprawiają małą i dużą motorykę, stymulują rozwój mowy, odprężają, wpływają zbawiennie na zdrowy sen. Oprócz tego, że ruch wzmacnia organizm dziecka, daje mu także wiedzę na temat jego własnej osoby, innych ludzi, przestrzeni i przedmiotów. Poprzez ruch, dziecko uczy się siebie i świata. Ruch to zdrowie nie tylko fizyczne, ale też dobra kondycja psychiczna oraz lepszy rozwój umysłowy.

Ostatnio nasi wychowankowie z radością korzystali z uroków zimy, która dla wielu z nich była pierwszym kontaktem ze śniegiem. Mróz szczypał policzki, śnieg prószył w oczy, ale nasze maluszki miały rozradowane buzie i oczy pełne zadziwienia nad pięknem świata w zimowej szacie. My, jako wychowawcy, cieszymy się, że możemy im ten różnorodny świat pokazywać, wyjaśniać i w nim towarzyszyć.

Małgorzata Gorczyca

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content