NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W GŁOGOWIE MŁP.

Cała Polska świętuje dzień odzyskania niepodległości, świętuje i Głogów Małopolski. Już w ostatnich miesiącach odbywały się wydarzenia kulturalne, inspirowane tak ważną rocznicą, jaką jest przypadające w tym roku stulecie odrodzenia się Polski. W najbliższych dniach, tuż przed Uroczystymi Obchodami Święta Niepodległości, uczczą je również uczniowie szkół i sportowcy.


Narodowe Święto Niepodległości w Głogowie Małopolskim odbędzie się w niedzielę 11 listopada, a rozpocznie je Msza św. w kościele farnym w Głogowie Młp. o godz. 8. Następnie o godz. 9 przeprowadzone będą uroczystości przed pomnikiem Poległych za Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Rozpoczną się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po przemówieniu bermistrza Głogowa Małopolskiego, Apelu Pamięci i złożeniu wieńców pod pomnikiem, w ratuszu nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej Stulecie Odzyskania Niepodległości Polski. Uroczystości uwieńczy VIII Koncert Niepodległościowy w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp.

Uroczystości i wydarzeń inspirowanych rocznicą będzie więcej w najbliższych dniach. W piątek 9 listopada 100-lecie niepodległości obchodzić będzie Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp. Z tej okazji organizowany jest koncert pieśni patriotycznej, plebiscyt wśród uczniów na najważniejsze wydarzenie 100-lecia Niepodległości, rozstrzygniecie konkursów oraz akademia pt. „Najważniejsze wydarzenia z historii Polski”. Tego samego dnia o godz. 17: 30 odbędzie się Msza św. w kaplicy cmentarnej w Głogowie Młp., po której przy pomniku poległych za Ojczyznę będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy ufundowanej przez Rycerzy Kolumba na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski. 10 listopada o godz. 9 w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. rozegrany zostanie „Turniej Siatkówki OLD BOY” z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski organizowany przez TKKF „Sokół”. To nie koniec wydarzeń sportowych – 11 listopada odbędzie się Patriotyczny Turniej Piłki Nożnej „Głogovia CUP dla Niepodległej na 100 lat”. Będzie miał miejsce na stadionie sportowym przy ulicy Fabrycznej w Głogowie Młp. Rozpoczęty zostanie przez krótki wykład historyczny oraz odśpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „CAŁA POLSKA ŚPIEWA HYMN”. Wydarzeniu towarzyszyć będą narodowe symbole, a organizatorzy przeprowadzą quiz historyczny z atrakcyjnymi nagrodami. Turniej patronatem objął burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach!

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.