NIEBEZPIECZNE CHODNIKI I SOPLE

Straż Miejska przypomina, iż zgodnie z prawem, obowiązkiem właściciela nieruchomości jest nie tylko odśnieżanie chodników do niej przylegających, ale również usuwanie sopli i nadmiaru śniegu z dachów. Za zaniechanie tego obowiązku grozi grzywna, a w razie wypadku odpowiedzialność karna. Dlatego warto przypomnieć o zasadach utrzymania nieruchomości, a przede wszystkim zasadach bezpieczeństwa.


Właściciele, użytkownicy oraz zarządcy nieruchomości mają obowiązek odśnieżania i zabezpieczania chodników do niej przylegających. Mają oni za zadanie także usuwać na bieżąco sople i nadmiar śniegu z dachów. Szczególnie istotne jest to w sytuacji, gdy sople lub śnieg zagrażają zdrowiu lub życiu przechodniów. Za odstąpienie od obowiązku grozi grzywna, a w przypadku zaistnienia wypadku osoba odpowiedzialna zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Spadający sopel może wyrządzić ogromną krzywdę przechodniowi, a takich sytuacji – jak podaje Straż Miejska – notuje się w ostatnim czasie naprawdę sporo. Poszkodowany, a w razie najczarniejszego scenariusza jego rodzina również ma prawo do roszczeń odszkodowawczych. W jaki sposób usunąć sople lodu lub Śnieg, gdy te znajdują się w miejscu trudno dostępnym? Można skorzystać z usług firm, które świadczą tego typu usługi. W niektórych przypadkach można też prosić o pomoc strażaków.

Wraz ze Strażą Miejską apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność. Wykonanie tych kilku czynności nie kosztuje wiele wysiłku, a zdrowie i życie ludzkie jest bezcenne.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.