NIESAMOWITY KONCERT POEZJI LEGIONOWEJ (ZDJĘCIA I FILM)

Muzyka, której nie usłyszy się nigdzie indziej. Emocje, których nie doświadczy się nigdzie indziej. I przede wszystkim dobra zabawa połączona z uczczeniem odzyskania niepodległości i pamięci o tych, którzy w walce o nią polegli. Wszystko to tylko w Głogowie. W niedzielę nasz rodzimy zespół Łubu Dubu dał koncert, który wbił w siedzenia wszystkich zebranych. Kto nie był wtedy na sali, ma jeszcze szansę w następną niedzielę.


Przez cały jubileuszowy rok zespół pracował, aby teraz pokazać, na co ich stać. Odkryli wiersze zapomnianego już legionisty i poety Józefa Mączki, który powinien być nam szczególnie bliski – uczył się w rzeszowskim gimnazjum. Żołnierz swoje utwory pisał w okopach, opisując tragizm wojny. Potrafił przekazać w nich tę iskrę, którą natychmiast podchwycili nasi muzycy. Przez cały czas tworzenia muzyki do jego tekstów, czułem się, jakby Mączka był obecny, przyznaje Piotr Grygiel, założyciel i wokalista zespołu. Nie da się ukryć, że czuć go było również podczas koncertu. Tak jak podczas wojny wybucha granat, tak mocno grzmiała muzyka. Tak jak po wybuchu zapada cisza, tak spokojnie aż do załamania głosu rozbrzmiewały kolejne słowa. O wyjściu przed końcem nie było mowy.

Wiersze Józefa Mączki to nie kolejne okrzyki zachęcające do boju czy apoteozujące żołnierzy, którzy są bohaterami, ale nie bez powodu – doświadczyli okrucieństw wojny, mimo to nie zrezygnowali z walki za ojczyznę. Właśnie to podkreśla Mączka, właśnie to podkreślają muzycy z Łubu Dubu w niesamowitych aranżacjach jego utworów.

Serdecznie zapraszamy na drugi koncert, który odbędzie się w niedzielę 14 października w Sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Wstęp jest bezpłatny dla każdego. Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć oraz do posłuchania, jak grają Łubu Dubu (więcej na fanpejdżach zespołu na Facebooku – https://www.facebook.com/lubudubu.band/ i Youtube – https://www.youtube.com/channel/UCRoFkz34jNOkv_LoU98Sc7A).

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.