ODDALI KREW DLA POTRZEBUJĄCYCH

W ubiegłą niedzielę, odbyła się pierwsza z cyku czterech tegorocznych akcji zbiórki krwi pod nazwą „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Zorganizowali ją strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku, którzy zaprosili do wzięcia w niej udziału nie tylko mieszkańców gminy Głogów Młp., lecz także całego regionu.


Na parkingu obok Pizzerii Gusto, zgromadzili się wszyscy ci, którzy chcieli pomóc potrzebującym. Zbiórka krwi od honorowych dawców odbyła się już po raz 23. Jej organizacją, zajęli się Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku we współpracy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wśród dawców, znaleźli się między innymi druhowie z OSP w Palikówce oraz motocykliści, którzy indywidualnie lub w ramach swoich stowarzyszeń, postanowili wesprzeć akcję.

Prócz zbiórki krwi, wydarzenie to miało na celu zachęcić potencjalnych dawców szpiku do rejestracji w bazie, co można było zrobić na miejscu. Strażacy przeprowadzili także pokazy z udzielania pierwszej pomocy rannym w wypadku oraz zaprezentowali sprzęt, przy pomocy którego pracują, co było sporą atrakcją dla najmłodszych.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.