OGÓLNOPOLSKA AKCJA #BRAWAODDZIECI

Wiosną bieżącego roku, cała Polska w symboliczny sposób rozbrzmiała oklaskami wdzięczności dla lekarzy i całego personelu medycznego. Obecnie, kiedy trudny czas epidemii wciąż trwa, ważne jest, by okazać solidarność ze wszystkimi, którzy zmagają się z chorobą lub próbują ograniczyć jej zasięg i skutki. Małe dzieci również mogą – na miarę swoich możliwości – taką solidarność okazać i tak oto zrodziła się ogólnopolska akcja #brawaoddzieci. 


Organizatorem akcji było Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy zaś honorowy patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty,  a patronat medialny Bliżej Przedszkola.

W dniu 13.11.2020 o godzinie 11.00, Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy zaprosiło przedszkolaki i dzieci żłobkowe oraz personel placówek  z całej Polski do bicia brawa przez 1 minutę. Przed rozpoczęciem akcji, wychowawcy w swoich placówkach przeprowadzili zajęcia wychowawczo-dydaktyczne z dziećmi na temat bieżącej sytuacji w Polce i na świecie –  w związku z celem akcji. Poruszono kwestie roli i znaczenia wzajemnej pomocy i solidarności międzyludzkiej oraz roli poszczególnych grup zawodowych, profilaktyki zdrowia oraz rozumienia znaczenia okazywania wdzięczności poprzez różne formy.

Oklaskami dzieci i dorośli okazali solidarność i wsparcie oraz chęć dodania otuchy wszystkim chorym. Podziękowali wszystkim, którzy biorą udział w walce z chorobą Covid-19 oraz innymi chorobami: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznych – personelowi całej służby zdrowia. Podziękowali wszystkim, którzy podejmują działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 oraz wspierające i pomocowe dla innych (organom i pracownikom administracji publicznej i samorządowej, pracownikom rozmaitych służb, np. PPSSE, laborantom, policjantom, strażakom, żołnierzom, ludziom dobrej woli, wolontariuszom itd.)

Uczestnicy akcji dziękowali także wszystkim, którzy w tym trudnym czasie odpowiedzialnie pełnią swoje obowiązki (m.in. sprzedawcy w sklepach, kurierzy, personel przedszkoli, żłobków i szkół oraz wszyscy Polacy zmagający się odpowiedzialnie z trudnościami).

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy uczestnicząc w tym ważnym wydarzeniu, miały okazję choć na chwilę stać się bohaterami w walce z pandemią. Dzieci wcieliły się w rolę lekarzy, ratowników medycznych, policjantów, żołnierzy, strażaków czy ekspedientek.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział 45 placówek z całej Polski: 2507 uczestników – w tym  2155 dzieci i 352 dorosłych, którzy przysłali zdjęcia bądź filmiki relacjonujące całe wydarzenie.

Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy w ramach wdzięczności za udział w akcji  #brawaoddzieci przygotowała pamiątkowe podziękowania. Nas – jako wychowawców, cieszy nie tylko zainteresowanie akcją, ale także radość na twarzach dzieci, które mogły wyrazić swoje małe –  choć wielkie sercem DZIĘKUJĘ.

Anna Wojnar

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content