OSTATNIA RUNDA „LIGI VII MIAST”

Co roku zawodnicy z siedmiu miast: Nowej Dęby, Leżajska, Łańcuta, Sokołowa Małopolskiego, Nowej Sarzyny, Jarosławia i Głogowa Małopolskiego mierzą się w zawodach pływackich z cyklu „Liga VII Miast”. 15 grudnia ostatnia runda tegorocznej rywalizacji odbyła się na głogowskiej krytej pływalni „Wodnik”. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z sekcji pływackiej UKS „Ikar”, którzy zdobyli aż 47 medali.


W zawodach wzięły udział zespoły z Nowej Dęby, Leżajska, Łańcuta oraz Głogowa Młp. Z różnych przyczyn drużyny z Sokołowa Małopolskiego, Nowej Sarzyny i Jarosławia nie mogły się pojawić. UKS „Ikar” reprezentowało 40 zawodników, przy czym dla niektórych były to pierwsze zawody od początku treningów w październiku. Uczestnicy ścigali się, pływając w różnych stylach i konkurując w sztafetach. Padały także rekordy w szybkości przepłynięcia. Jednak zwyciężyć mogli jedynie najlepsi. Głogowscy zawodnicy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności, w konkurencjach indywidualnych zdobywając 19 złotych, 20 srebrnych oraz 8 brązowych medali. Drużyna UKS „Ikar” zwyciężyła również sztafetę mieszaną 6x25m, a młodszy zespół zajął drugie miejsce w sztafecie mieszanej 4x25m. Nagrody zwycięzcom wręczył kierownik pływalni „Wodnik” Paweł Ginalski.

Nagrodzonym i wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy także dzieci z terenu gminy do dołączenia do sekcji pływackiej UKS „Ikar”.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content