OTWORZONO PIERWSZY SKATEPARK W GŁOGOWIE

Pierwsze takie miejsce w naszym Głogowie, które pokochają wszyscy miłośnicy jazdy wyczynowej na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. W miniony piątek wreszcie go dostali, podczas uroczystego otwarcie obiektu. Oficjalnego oddania skateparku dokonał burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj.


Podczas uroczystego otwarcia przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała się m. in. Klaudia Hartmanis – medalistka Mistrzostw Świata w jeździe na rolkach. Fani sportów ekstremalnych mogli obejrzeć także ewolucje na hulajnogach, wykonane przez lokalną grupę młodzieżową z Głogowa Młp. W tym dniu odbyły się również warsztaty z prekursorem pierwszej profesjonalnej szkółki freestylu w Rzeszowie – Konradem Tomaką. O oprawę i dobrą zabawę podczas pokazów zadbał Marek Grzesik. 

Wykonawcą inwestycji była firma TACHRAMPS z Krakowa, a jej koszt to 160 tys. zł. Skatepark jest nowoczesny, wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zjazdowe m.in. bank ramp, quarter pipe i grindboxy służące do rozpędzania się, wykonywania ewolucji i nauki nowych trików. Dzięki temu głogowscy wyczynowcy wreszcie mogą na miejscu spróbować czegoś więcej. Nie tylko oni. Burmistrz zapowiedział także, że w Głogowie powstanie sekcja Uczniowskiego Klubu Sportowego, w której będzie można ćwiczyć jazdę na rolkach, pod okiem profesjonalnego trenera.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.