PARAFIADA W RYTMIE JAZZU

W słoneczne niedzielne popołudnie na osiedlu Niwa grała wesoła muzyka, w rytm której bawili się dzieci i dorośli. Impreza hucznie zakończyła lato wraz z wakacjami oraz była ostatnim z cyklu bezalkoholowych pikników rodzinnych. Na głogowską Parafiadę przybyło wielu mieszkańców młodszych i starszych, którzy zapragnęli rodzinnie i aktywnie spędzić ostatni wakacyjny weekend.


Parafiada zorganizowana została przez gminę wraz z Parafią pw. Świętego Józefa w Głogowie Młp. Impreza miała bardzo energiczny początek dzięki dynamicznemu występowi zespołu tańca nowoczesnego „CANDYS”, a następnie rozpoczęła się zabawa. Dzieci mogły wziąć udział w przeróżnych zabawach i tańcach, konkursach z nagrodami, spróbować swoich sił w sztuce kuglarskiej, zmierzyć się między sobą w ciekawych konkurencjach, m.in. w torze przeszkód, przeciąganiu liny, przechodzeniu pod drążkiem czy twisterze. Mogły również nadstawić twarz do pomalowania w ciekawe wzorki przez animatorki z głogowskiego MGOPS-u, a następnie wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni. Nie brakowało też wielu innych atrakcji.

Piknik uświetniły występy zespołów tanecznych i wokalnych działających na terenie gminy – grupa taneczna i kapela ZPiT „Hanka” i grupy mażoretkowe „ALTRO” i „MINI ALTRO”. Dodatkową atrakcją był pokaz strażacki. W międzyczasie niezawodni artyści z Aktywnej Grupy Twórców wystawili swoje dzieła, by przybyli goście mogli zapoznać się z ich twórczością. Parafiadę uwieńczył koncert jedynego takiego zespołu jazzowego w Głogowie Młp. – Ted Band Jazz Music, którzy zagrali i zaśpiewali zarówno powszechnie znane przeboje, jak i utwory autorskie. Jazzowa muzyka płynęła po Niwie aż do samego wieczora.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.