PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

Każdego września do szkół przychodzą nowi uczniowie. Zgodnie z tradycją, uroczyście składają przysięgę pierwszoklasisty i zostają pasowani na ucznia. Nie inaczej jest w szkołach w naszej gminie. 3 października w Wysokiej Głogowskiej ślubowało aż 32 pierwszaków.


W tym roku w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej naukę rozpoczęło 32 dzieci, co pozwoliło na utworzenie dwóch klas pierwszych. Jest to przełom w porównaniu do ostatnich lat. Pierwszoroczni przywitani zostali przez wicedyrektor szkoły Anetę Kowalską oraz burmistrza Głogowa Młp. Pawła Baja, który podkreślił swoją radość z przybycia tylu nowych uczniów i z faktu, że szkoła tak się rozwija. W swoich szeregach nowych kolegów i koleżanki powitali także uczniowie starszych klas. Dzieci wyraziły swoją dumę z bycia uczniem pierwszej klasy, deklamując wiersze, radośnie tańcząc i śpiewając w przygotowanym występie artystycznym. Przyszła wreszcie wyczekiwana chwila, kiedy to uroczyście ślubowały być dobrymi i przykładnymi uczniami, po czym zostali pasowani przez panią dyrektor. Każdy świeżo upieczony pierwszoklasista dostał również certyfikat, róg obfitości oraz drobne upominki, aby umilić im początek nauki szkolnej.

Na koniec przedstawicielka banku PKO BP I oddział w Rzeszowie wręczyła dyrektor szkoły dyplom za wygraną w konkursie SKO dla Szkół, w którym Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej zdobył wysokie III miejsce. Jest to duży sukces dla 44 uczniów należących do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej i ich opiekunek, pań Katarzyny Kowal oraz Eweliny Selwy.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.