PASOWANIE NA UCZNIA W ROKU NIEPODLEGŁOŚCI

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Rudnej Małej są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 24 października 2018 r. odbyła się uroczystość „Pasowanie na Ucznia”. O godz. 17.00 do sali gimnastycznej, którą licznie zapełnili rodzice i zaproszeni goście, wkroczyli pierwszoklasiści w strojach galowych i granatowych biretach. Młodszych kolegów przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Wiktoria Golonka.


To był wyjątkowy dzień, gdyż jak wspomniała pani dyrektor Jolanta Kot-Zięba, piętnaścioro dzieci z klasy pierwszej zostało włączonych do braci uczniowskiej w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy Stulecie Niepodległości Polski. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości przez wiele tygodni pod okiem wychowawczyni, pani Justyny Tobiasz, zaś o oprawę muzyczną zadbała pani Anna Czach. Pierwszaki swoim występem udowodniły, że Polska wiele dla nich znaczy i dla swojej Ojczyzny będą pilnie pracować i się uczyć. Nauka – pierwszorzędna sprawa, ale na co dzień równie ważne jest bycie uprzejmym i kulturalnym: …gdyś uprzejmy i z kulturą, zawsze w życiu będziesz górą. Pierwszacy podczas występu błysnęli zarówno talentem recytatorskim, jak i wokalnym.

Następnie rozpoczęła się część oficjalna – uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Chorążym pocztu sztandarowego był Kamil Drozd, któremu asystowały: Kinga Dworak i Natalia Budzik. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Kot – Zięba dokonała symbolicznego pasowania.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które będą im przypominać o tym, że do szkoły wkroczyli w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rodzice także przygotowali dla swoich pociech prezenty, a na koniec zaprosili do sali na pyszny poczęstunek. Ten wyjątkowy dzień na pewno pozostanie w pamięci pierwszaków na długi czas i będzie dla nich miłym wspomnieniem.

Justyna Tobiasz

SP Rudna Mała

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.