PIERWSZA PRZYGODA Z PROGRAMEM ETWINNING

Dobiega końca realizacja projektu eTwinning „Jem zdrowo i kolorowo”, w którym uczestniczyli chętni uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Do udziału w tym projekcie uczniów zachęciły trzy nauczycielki: Ewelina Początek, Mariola Marut i Karolina Gotkowska, które wzięły udział w seminarium „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”.


Celem projektu było zwrócenie uwagi na sposób odżywiania się polskich nastolatków, podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów żywnościowych, zachęcenie do wybierania zdrowej żywności, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz zarządzania własnym czasem.

Uczestnicy projektu wspólnie opracowali wiele materiałów w formie cyfrowej. Układali pytania i rozwiązywali quizy oraz ankiety. Stworzyli prezentację na temat składu ulubionych przekąsek, tym samym dowiedzieli się, jakie wartości odżywcze one zawierają.  Ponadto przygotowali propozycje smacznych kanapek i kolorowych kompozycji z warzyw i owoców. Zaprojektowali plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania się oraz sylwetki super warzyw i owoców. W aplikacji StoryJumper została opracowana książka kucharska ze zdrowymi przepisami, a przy pomocy Canvy powstały kolorowe jadłospisy.

Z wypowiedzi uczniów wynika, że chętnie poświęcali czas na realizację projektu. Dowiedzieli się i utrwalili wiedzę dotyczącą odżywania. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiło spotkanie z ekspertem – Panią Joanną Gadomską, która w czasie swojej prelekcji przedstawiła wiele ciekawych informacji o codziennym zdrowym odżywianiu.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content