PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE

Jak co roku, tuż przed świętami wielkanocnymi w gminie Głogów Młp. odbyły się kiermasze wielkanocne podczas których można było zaopatrzyć się we własnoręcznie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne.


Na ośmiu stoiskach w Domach Ludowych oraz Miejsko Gminnym Domu Kultury swoje wyroby zaprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz lokalni twórcy. Mieszkańcy naszej gminy mogli zaopatrzyć się w niepowtarzalne, ręcznie wykonane ozdoby robione na szydełku, wielkanocne kurczaki, baranki, palmy wielkanocne, serwetki, świąteczne maskotki i koszyczki. Nie mogło także zabraknąć głównego symbolu nadchodzących świąt – kolorowych pisanek, które powstały z przeróżnych materiałów: tasiemek, cekinów, ozdób i tkanin. Pojawiły się również słodkości – tradycyjne baranki z ciasta, babki drożdżowe i piaskowe, świąteczne ciasteczka, babeczki w kształcie wielkanocnych jaj. Różnorodność lokalnych wyrobów sprawiła, że każdy odwiedzający kiermasze mógł zaopatrzyć się w przedmiot, który podkreśli w domu świąteczny nastrój.

Tradycyjne wyroby wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Kolorowymi ozdobami można udekorować zarówno świąteczny stół jak i wielkanocny koszyczek, gdyż wykonane z precyzją urzekają swoją niepowtarzalnością i oryginalnością.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content