PODARUJ KREW – „OGNISTY RATOWNIK” PO RAZ XX W HUCISKU

To już XX ambulansowa zbiórka krwi organizowana w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi już w najbliższą niedzielę. Przyjść mogą całe rodziny i wszyscy zainteresowani mieszkańcy, ponieważ z tej okazji przygotowano również wiele ciekawych pokazów.


Jubileuszowa zbiórka odbędzie się w niedzielę 15 lipca w godzinach od 10 do 14 w Hucisku przy remizie OSP. W tym samym czasie będzie prowadzona także czwarta z kolei rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Każdy, kto ma od 18 do 65 lat, waży nie mniej niż 50 kg i chciałby złożyć donację, powinien na miejsce przybyć zdrowy, odpowiednio nawodniony, wyspany i wypoczęty oraz po lekkim posiłku. Przy sobie należy mieć również ważny dokument potwierdzający tożsamość i numer PESEL – może to być dowód osobisty, prawo jazdy czy legitymacja studencka.

Program zbiórki:

10.00 – Rozpoczęcie zbiórki. Mobilny Punkt Poboru Krwi „Krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

10.00 – 14.00 – Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku fundacji DKMS.

11.00 – 14.00 – Strefa zabaw dla najmłodszych.

11.00 – 14.00 – Instruktaże pierwszej pomocy.

13.00 – Parada motocyklowa: Head Hunters Poland, Ronin Riders Rzeszów, Krokodyle znad Nilu Kolbuszowa.

13.30 – Pokazy „Zgaś ryzyko”: Ośrodek Szkolenia KW PSP w Nisku.

14.00 – Zakończenie zbiórki.

 

 

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.