PODPISANO UMOWĘ NA DOSTAWĘ AUTOBUSÓW

Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowoczesnych autobusów MKS-u, które zastąpią dotychczasowe. Dzięki zakupowi komfort podróżowania komunikacją miejską wreszcie ulegnie poprawie.


Jeszcze początkiem maja tego roku Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, obsługującemu 14 linii podmiejskich i do którego należy dziewięć podrzeszowskich gmin (Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn), rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych autobusów, a zwyciężyła firma firma ABP Bus&Coach ze Słupska. 6 sierpnia br. Zarząd Związku podpisał umowę, w wyniku której na na drogach gmin należących do Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego pojawią się nowoczesne autobusy firmy IVECO. Zakupionych zostanie 39 pojazdów wyposażonych w 70 miejsc, w tym 24 siedzące i jedno przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej. W autobusach będą wyświetlane informacje o przystankach, o opóźnieniach, będzie też działał system zapowiedzi głosowej. Nie zabraknie kamer i systemu liczenia pasażerów, a także czujników hamowania. Autobusy będą miały długość 10-11 m. i mają być niskopodłogowe w części od 1 do 2 drzwi.

Umowa podpisana została w związku z wdrożeniem programu transportowego „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”. Łączna wartość zamówienia wynosi 37 521 150 zł. Ponadto, w ramach programu w miejsce dotychczasowych wiat przystankowych staną nowe – zostaną zakupione 84 wiaty i będą rozstawione na terenie całej gminy.

Do tej pory podczas jazdy autobusami często pojawiały się różne problemy, takie jak niesprawne drzwi czy brak klimatyzacji w lecie. Podróżowanie wreszcie stanie się przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.