„POKŁON DZIECIĄTKU JEZUS”

Pod tym tytułem 30 grudnia ubiegłego roku, w kościele parafialnym w Przewrotnem odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Jasełka w wykonaniu uczniów tutejszej szkoły podstawowej wprowadziły zgromadzonych w świąteczny nastrój. 


 Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii, Józefa i małego Jezuska, dla których zabrakło miejsca w Betlejem. Jezus nie został przyjęty w żadnej gospodzie, ale za to przybyli do Niego tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli małemu Dzieciątku pokłon oraz dary. W przedstawieniu nie zabrakło również pasterzy, aniołów i dzieci ofiarowujących Dzieciątku swoje zabawki. Przedszkolaki z klas zerowych wraz z uczniami klas starszych wykonali przy akompaniamencie akordeonu i fletów poprzecznych utwory „Świeć gwiazdeczko”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Zostań Jezu mym braciszkiem”, „Skrzypi wóz” oraz „Gore gwiazda”.

Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszego okresu w ciągu roku. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, mali artyści otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla występujących jak i publiczności. Mamy nadzieję, że ten grudniowy dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, dzięki pięknemu scenariuszowi przygotowanemu przez Panią Alinę Marszał-Haracz.

 

mgr Lucyna Pruchnik

Zespół Szkół w Przewrotnem

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.