POMYSŁY NA DŁUGIE JESIENNE WIECZORY

Nastała jesień – pora roku, która nie obfituje w atrakcje, wyjazdy i wrażenia. Dla wielu z nas, jest to ponura i smutna część roku. Coraz częściej pada, jest znacznie chłodniej, a słońca jak na lekarstwo. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na długie godziny przed telewizorem i nudę? Jak wykorzystać długie wieczory?


Wielu z nas uznaje ciemność za oknem za koniec dnia. Jednak obecnie, nastaje ona już w godzinach popołudniowych, kiedy pozostaje jeszcze wiele godzin, nim położymy się do łóżek. Warto wykorzystać ten czas na coś, na co latem często brakuje czasu. Przedstawiamy kilka propozycji na długie, zimne wieczory.

Książka i kocyk. Klasyk każdego mola książkowego na jesienno-zimową zawieruchę. Książka jest dobra na wszystko. Starajmy się jednak wybierać takie lektury, które odciągną nas od tego, co dzieje się za oknem. Polecamy biografie, książki podróżnicze oraz wciągające kryminały.

Seans filmowy. Któż z nas nie lubi dobrego filmu? Czy to wyjście do kina, czy wieczór filmowy we własnym domu – odpowiedni film wciągnie nas nawet na kilka godzin. 

Gotowanie. Czy samemu, czy wspólnie z rodziną – gotowanie również może być wspaniałą chwilą relaksu. Nie tylko współpracuje się z drugą osobą i dzieli zadania, ale przede wszystkim po skończonej pracy można cieszyć się ze wspólnego sukcesu jakim jest pyszna potrawa. W dodatku, jesień i zima to idealny czas, żeby móc wypróbować przepisy, które od dawna czekają na liście “do zrobienia”. 

Aktywność fizyczna. Wszyscy wiemy, że ruch wyzwala w naszych organizmach wytwarzanie endorfin – hormonów szczęścia. Aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, które w okresie jesienno-zimowym jest dosyć nadszarpnięte. Dlatego też trening czy bieganie to dobra alternatywa dla siedzenia w domu, które na niektórych może wpływać depresyjnie.

Zrób to sam. Czyli tak popularne DIY, to świetny pomysł na kreatywny wieczór w domu. Niekoniecznie trzeba robić coś trudnego. Wystarczy zacząć od prostych ozdób domowych czy biżuterii. W Internecie można znaleźć sporo tutoriali ułatwiających to zadanie.

Puzzle i planszówki. Układanie puzzli – zarówno wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, jak i w  pojedynkę – może być nie tylko ciekawą, ale również bardzo rozwijającą zabawą. Planszówki są natomiast pretekstem, aby spędzić czas w gronie znajomych, dowiedzieć się czegoś nowego i poruszać szarymi komórkami.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content