POWRÓT KINA DO MGDK

Mamy już w Głogowie salę kinową w pięknej, odnowionej wersji, więc dlaczego nie skorzystać z okazji i i nie urządzić seansu? W ostatnią niedzielę października wyświetlony zostanie klasyk kina westernowego – „W samo południe” reżyserii pochodzącego z Rzeszowa wybitnego twórcy filmowego Freda Zinnemanna.


W tym roku mija 111 rocznica urodzin słynnego reżysera, a dopiero teraz odkryto, że przyszedł na świat i wychował się w Rzeszowie, a nie jak sam zawsze utrzymywał – we Wiedniu. W swoich filmach nie bał się poruszać trudnych tematów, jego dzieła cechowały powaga, oryginalność i ambicja, a ich bohaterowie często przeżywali wewnętrzne dramaty i doświadczali konsekwencji własnych czynów. Wierzył w ideały demokracji i wolności, co również podkreślał w filmach. W stanach Zjednoczonych wyróżniony został wieloma wielkimi nagrodami, m.in. nagrodami Akademii Filmowej i nagrodami dla najlepszego reżysera od New York Film Critics.

Niedawno w Rzeszowie odbyło się wydarzenie, podczas którego wyświetlane były filmy Freda Zinnemanna. Teraz, kiedy burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj oraz Miejsko Gminny Dom Kultury zapowiadają powrót kina do MGDK po odnowieniu sali widowiskowej, także mieszkańcy naszej gminy będą mieli szansę obejrzeć najsłynniejszy film reżysera. Zapraszamy do głogowskiego domu kultury już 28 października – w samo południe. Wstęp wolny dla każdego.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.