PRACE MARII WIKTORII MOSTEK W GALERII MGDK

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy do Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp., gdzie od 28 kwietnia można podziwiać wystawę malarstwa i rysunku Marii Wiktorii Mostek.


Artystka uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, a także rysunek, pastele, akwarelę, techniki własne i mieszane. Stylistyka jej obrazów jest bardzo zróżnicowana – w jej pracach wyraźnie widać inspiracje naturą, architekturą, człowiekiem oraz jej własnymi przeżyciami i emocjami. Czasem artystka odrywa się od rzeczywistości i ucieka w świat surrealizmu, symboliki lub abstrakcjonizmu emocjonalnego. Różnorodna tematyka wystawy z jednej strony urzeka swoim pięknem, z drugiej zmusza do refleksji. Dodatkowo ciekawy sposób wyeksponowania prac nadaje wystawie wyjątkowy charakter. Wystawa potrwa do 27 maja br. Wtedy też o godzinie 17.00 odbędzie się finisaż, na który serdecznie zapraszamy.

Maria Wiktoria Mostek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Należy do Kobiecej Grupy Plastycznej „Droga” działającej przy WDK w Rzeszowie. Maluje również kopie, które powstają wyłącznie na zamówienie. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych, udział w wielu wystawach zbiorowych, warsztatach i plenerach malarskich – ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest laureatką nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content