PRZEZ RYNEK PRZESZLI TRZEJ KRÓLOWIE

Wzorem ubiegłych lat, 6 stycznia ulicami Głogowa przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez tutejsze liceum wspólnie z domem kultury, szkołą muzyczną oraz miejscowymi grupami artystycznymi. Mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości jak zwykle bardzo tłumnie zaszczycili wydarzenie swoją obecnością.


Po uroczystej mszy świętej, uczestnicy zebrali się przy domu pod krzyżem, skąd kilka chwil później udali się w kierunku wyznaczonej trasy przemarszu. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera. Chorągwie powiewały na wietrze, korony zdobiły głowy, a kolorowe naklejki odróżniały uczestników od przechodniów. Za orszakiem maszerowali zarówno dorośli jak i dzieci. Wszyscy z zaciekawieniem i podziwem obserwowali kolejne przedstawienia. 

Każdy przystanek wiązał się z innym spektaklem. Jako pierwsze zaprezentować się miała okazję grupa teatralna młodzieży „Hrabia von Trupki”, która odegrała scenę zatytułowaną „Dwór Heroda”. Na kolejnym postoju obejrzeć można było spektakl „Gospoda” w wykonaniu grupy teatralnej seniorek „Antynuda”. Trzeci przystanek marszu ulicami głogowskiego runku to „Walka dobra ze złem”, w którą wcieliły się uczennice z gimnazjum dwujęzycznego. Ostatnia scena należała do dzieci z Przedszkola Parafialnego i Przedszkola Publicznego i nosiła tytuł „Brama Anielska i Szopka”.

Barwne postacie, powiewające na wietrze chorągwie oraz kręcąca się na czele orszaku gwiazda robiły ogromne wrażenie. Całe wydarzenie miało podniosłą oraz bardzo rodzinną atmosferę, na co wskazywał fakt przybycia rodzin wraz z dziećmi. Uroczystość zwieńczył koncert kolęd w Miejsko Gminnym Domu Kultury, przygotowany przez uczniów i nauczycieli tutejszej szkoły muzycznej.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.