PRZY DOMU KULTURY POWSTAJE PARKING

Remont domu kultury w Głogowie Młp. nabiera tempa. Trwają właśnie prace przy otoczeniu budynku, gdzie powstanie duży parking, rozwiązujący problem braku miejsc postojowych dla osób korzystających z instytucji.


Za budynkiem MGDK powstanie parking na 40 miejsc postojowych z dwoma miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Rozebrano już budynek mieszkalny przy ul. Krzywej znajdujący się w miejscu, w którym mają powstać nowe miejsca postojowe. Przebudowana będzie też droga dojazdowa łącząca ul. 11 Listopada i Krzywą i droga wyjazdowa do parkingu. Wybudowany zostanie również chodnik i ustawione bariery ochronne. Dopełnieniem prac będzie montaż oświetlenia i monitoringu.

Do tej pory korzystający z instytucji mieli do dyspozycji tylko kilka miejsc przed MGDK, a część korzystała z parkingu przed przedszkolem. Brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych w stosunku do zainteresowania oferowanymi usługami można było zauważyć szczególnie podczas organizowanych uroczystości lub zajęć kulturalnych. Budowa parkingu w tym miejscu była więc inwestycją niezbędną, rozwiązującą problem z parkowaniem w tej części miasta. 

Równolegle w budynku domu kultury prowadzony jest również pierwszy od sześćdziesięciu lat remont sali widowiskowej. Prace mają potrwać do końca czerwca tego roku.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.