RAZEM NA ŚWIĘTA

Niepubliczne Przedszkole w Rogoźnicy i Gminny Żłobek w Rogoźnicy, po raz kolejny włączyły się w akcję MEN „Razem na Święta”. Celem naszej inicjatywy było zarówno zachęcenie wychowanków do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzyludzkich.


W grudniu b.r. przeprowadzono na terenie placówki  zbiórkę inspirowaną Mikołajkowym Koncertem Charytatywnym pod patronatem burmistrza Pawła Baja, organizowanym przez  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski, we współpracy z  MGDK, miejscową Szkołą Muzyczną i gminą Głogów Młp. – które wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi z terenu naszej gminy. W tym szczególnym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, została zmieniona formuła Koncertu Mikołajkowego – jest on dostępny do obejrzenia  online.

W ramach akcji, dzieci wraz z wychowawcami przygotowały dla wszystkich miłych darczyńców pamiątkowe, słodkie pierniczki świąteczne. Dzieciaki zakasały rękawy i z wielką chęcią zabrały się do pracy. W ruch poszły wałki i foremki. Już po chwili na tacy zaczęły pojawiać się świąteczne wzory, tj.: aniołki, choinki, dzwonki czy gwiazdki. Efekty pracy młodych cukierników wyszły przepysznie, a aromatyczna woń pierniczków jeszcze długo unosiła się w placówce.

Dzięki otwartym sercom udało się zebrać 940,00 zł. Cała kwota została przekazana na konto Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Głogów Małopolski. Dziękujemy serdecznie całej społeczności przedszkolnej i żłobkowej za wsparcie.

 

Anna Pastuła

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content