REMONT GŁOGOWSKIEGO RYNKU

Od jakiegoś czasu, na rynku w Głogowie Młp. zaobserwować można trwające prace remontowe. Wszystko to, za sprawą projektu, który nasza gmina realizuje wspólnie z położoną na Słowacji miejscowością Spiskie Podgrodzie.


Projekt „Turystyka kulturowa i duchowa miasta Spiskie Podgrodzie i Głogowa Małopolskiego”, o wartości ponad 1,3 mln euro, finansowany jest z funduszy unijnych w ramach programu Interreg Polska-Słowacja.

Prace mają obejmować wykonanie 1559 metrów kwadratowych chodników, w tym wymianę kostki brukowej oraz krawężników wokół rynku i przystanków autobusowych, a także zatoczki autobusowej. Pierwszym etapem remontu wysepki autobusowej będzie wymiana podłoża, a w dalszej części pojawi się nowe wyposażenie takie jak ławki czy kosze na śmieci.

To jednak nie jedyne zmiany, jakie czekają nasz rynek. Zaplanowano także położenie 1397 metrów kwadratowych nakładki bitumicznej na część dróg przy rynku.

Prócz odnowienia infrastruktury, zadbano także o jego wizualne oblicze. W ramach prac, zostanie wybudowana fontanna, która zlokalizowana będzie w północno-zachodniej części rynku. Zgodnie z opinią konserwatora zabytków, z głogowskiego rynku znikną natomiast szalety miejskie. Zadbano także o estetykę zieleni miejskiej, czego efektem będzie ujednolicenie nasadzeń na całej powierzchni rynku.  

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.