REMONT PODŁOGI TANECZNEJ W PARKU „GRABINA”

Trwa remont podłogi tanecznej znajdującej się w parku miejskim „Grabina” w Głogowie Młp. Prace remontowe polegają na uzupełnieniu braków w podłodze, cyklinowaniu desek i malowaniu. W ramach remontu zostały już wykonane rynny oraz instalacja elektryczna. Dzisiaj zostanie również odmalowana cała konstrukcja. Łączny koszt prac wynosi 10 tys. zł.


Park „Grabina” to fragment  dawnego założenia parkowego Lubomirskich. Pałac został wzniesiony w latach 1726-1727 przez Jana Kazimierza Lubomirskiego. Wielokrotnie przebudowywany dziś w niczym nie przypomina luksusowej rezydencji. Obecnie to budynek fabryczny zakładu produkcyjnego Eko-Karpaty. Po przeciwnej stronie elewacji pałacu, od południa, rozciągał się ogród w stylu włoskim ocieniony posadzonymi w szpalerach grabami – dziś pozostałością tego ogrodu jest właśnie miejski park „Grabina”.

Odnowiona scena to doskonały plener dla odbywających się w gminie przeglądów i konkursów, dlatego szanujmy i dbajmy o to, co ma służyć nam wszystkim. A już za dwa tygodnie na scenie w parku „Grabina” odbędą się dwa przeglądy o zasięgu wojewódzkim. 17 i 18 czerwca na scenie wystąpią uczestnicy XI Wojewódzkiego Przeglądu Tanecznego „Roztańczona wiosna”. Pierwszego dnia uczestnicy zaprezentują taniec ludowy, zaś kolejnego współczesne formy tańca. 19 czerwca scena będzie należeć do uczestników VI Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Dla uzdolnionej młodzieży szkolnej oraz gimnazjalnej z terenu Województwa Podkarpackiego to doskonała szansa do zaprezentowania się szerszej publiczności oraz możliwość poddania się ocenie profesjonalistów.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content