REZERWAT „BÓR” – GŁOGOWSKA ŚCIEŻKA HISTORYCZNA

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu „Głogowska Ścieżka Historyczna”. To już trzecia produkcja z tej serii, tym razem przybliżająca historię rezerwatu „Bór”.


Film wyprodukowany został przez MGBP w Głogowie Małopolskim we współpracy ze Stowarzyszeniem „Gdzieś Tu” i Nadleśnictwem Głogów. Tematem odcinka jest ścieżka historyczno-przyrodnicza w rezerwacie „Bór”. Jest to miejsce pełne urody i… dramatów z przeszłości. Film obrazuje skróconą historię tego kompleksu leśnego aż do czasów powstania Nadleśnictwa Głogów i przejęcia go w administrację Lasów Państwowych. Opowiada również o losie pomordowanych w Borze przez Niemców w czasie II wojny światowej Żydach i Polakach. Odsłonięcie w 1995 r. pomnika ku czci ofiar Holokaustu stało się inspiracją do utworzenia w roku następnym rezerwatu, a w nim ścieżki przyrodniczo-historycznej. W filmie oprowadza po niej widzów pani Jadwiga Jagodzińska, pracownica Nadleśnictwa Głogów. Po obejrzeniu filmu warto wybrać się w teren i samemu odwiedzić to miejsce.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony MGBP www.mgbp.com.pl oraz na kanał biblioteki na Youtube, aby zobaczyć więcej filmów.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.