RODZINNY DZIEŃ NA OSIEDLU SŁONECZNYM

Występy taneczne, muzyczne, gry i zabawy, animacje i konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji, jaka czekała na uczestników Głogowskiego Dnia Rodziny, zorganizowanego w ubiegły weekend na osiedlu Słonecznym. Szczególnie zadowoleni byli najmłodsi, którzy tego dnia mogli korzystać z wielu atrakcji.


Organizatorem Dnia Rodziny był Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Młp. Podczas pikniku na scenie wystąpiła Orkiestra Szkoły Muzycznej wraz z chórem a także Chór ze Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim. Widowiskowy popis tańca dały tancerki z Akademii Tańca Jazzowego „Sensdance” ze Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury „Nowe Miasto” w Rzeszowie, Mażoretki „Altro” i Mażoretki „Mini Altro” z MGDK im. F. Kotuli w Głogowie Młp., Zespół Tańca Nowoczesnego „Fenomen Mini” z Wysokiej Głogowskiej oraz ZPiT „Hanka” gr. 3 i 4 w repertuarze krakowiaka, tańców rzeszowskich i lubelskich. Łącznie na scenie zaprezentowało się blisko 150 wykonawców.

Dla najmłodszych przygotowano również program animacyjny „Przeboje Disneya”, w którym animatorzy przebrani za lubiane przez dzieci bajkowe postaci organizowali ciekawe zabawy, piosenki na scenie i konkursy z nagrodami. Atrakcją dla dzieci była także zabawa ze szcudlarzem, bańki mydlane i dmuchana zjeżdżalnia.

Podczas pikniku wystawę swoich prac zaprezentowali artyści z Aktywnej Grupy Twórców z Głogowa Młp. i zaproszeni goście ze Słowacji. Smaczne, regionalne posiłki serwowały Panie ze Związku Emerytów i Rencistów z Głogowa Młp. Piknik był świetną okazją do spędzenia wolnego czasu wspólnie z rodziną.

fot. Piotr Grygiel – Reportaż subiektywny

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.