ROZPOCZĘCIE SEZONU ŁYŻWIARSKIEGO

Gdy na dworze mróz, a niskie temperatury nie sprzyjają spacerom, zapraszamy do rozgrzania się na ”Białym Orliku”. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głogowie zaprasza do korzystania z lodowiska, które zostanie otwarte już 9 stycznia.


Sezonowe lodowisko działa przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8:00 do 21:00. Mogą korzystać z niego zarówno dzieci jak i dorośli. W budynku krytej pływali „Wodnik” można wypożyczyć potrzebny sprzęt, taki jak łyżwy oraz kaski ochronne. Jest też gratka dla najmłodszych, ponieważ specjalnie dla nich przygotowano pingwinki służące do nauki jazdy na lodzie.

CENNIK USŁUG:

– Bilet normalny – 5 zł/godz.
– Bilet ulgowy – 3 zł/godz. (ulga przysługuje dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej, studentom do 25 roku życia, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji oraz osobom niepełnosprawnym po okazaniu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i dowodu tożsamości).
– Wypożyczenie łyżew – 5 zł/godz.

Akceptowana jest Karta Dużej Rodziny, która uprawnia do korzystania z ulg od obowiązujących cen.

Należy pamiętać, aby przed planowanym przyjazdem na lodowisko zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne. W przypadku niekorzystnej dla lodowej tafli pogody, takiej jak deszcz, słońce czy intensywne opady śniegu – lodowisko może być chwilowo nieczynne. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 17 789 71 50.

Łyżwiarstwo jest najpopularniejszym sportem zimowym, który można uprawiać bez konieczności wyjazdu poza miasto. Oprócz dobrej zabawy, korzystnie wpływa na zdrowie. Poprawia elastyczność stawów, wzmacnia mięśnie nóg, a także wspomaga układ sercowo-naczyniowy. Jak każdy sport, powoduje wydzielanie się endorfin, potocznie zwanych „hormonem szczęścia”. Sprawia, że czujemy się pozytywnie nastawieni do świata i mamy lepszy nastrój. Jest to bardzo przyjemny, a przy tym zdrowy sposób na spędzenie miłego popołudnia z rodziną.

Zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.