ROZPOCZĘŁY SIĘ EGZAMINY MATURALNE

W dnu dzisiejszym, zgodnie z tradycją maturzyści z całej Polski rozpoczną zmagania z egzaminami dojrzałości. O godzinie 9, usiądą przed testem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Atmosfera tegorocznych matur różnić się jednak będzie od tej, do jakiej wszyscy przywykliśmy, bowiem podczas egzaminów trzeba będzie przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.


W całej Polsce, w dniu dzisiejszym absolwenci szkół średnich zmierzą się z pierwszym z egzaminów maturalnych. Należą do nich również tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim.

W tym roku, do matury przystąpi 23 absolwentów naszej szkoły. Poza przedmiotami obowiązkowymi na maturze, jakimi są: język polski podstawowy, matematyka podstawowa i język angielski podstawowy, nasza młodzież przystąpi do egzaminów na poziomie rozszerzonym. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie ZSO wybrali: język angielski, matematykę, biologię, chemię, geografię, historię i język polski na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo, jeden z absolwentów z lat ubiegłych przystąpi do egzaminu z fizyki na poziomie rozszerzonym – mówi dyrektor ZSO, Agnieszka Wiglusz – Zięba.

To już drugi raz, kiedy egzaminy dojrzałości przeprowadzane są w czasie pandemii, według ścisłych zasad reżimu sanitarnego oraz zgodnie  zaleceniami CKE, GIS i Sanepidu.

Pierwsze dwa egzaminy – z języka polskiego oraz matematyki, młodzież z ZSO pisała będzie na szkolnej hali sportowej. Natomiast na czas pozostałych egzaminów, maturzyści podzieleni zostaną na małe grupy i przydzieleni do kilku sal lekcyjnych.

Tegoroczna sesja egzaminacyjna w ZSO potrwa do 18 maja.  Życzymy naszym Maturzystom jak najlepszych wyników na egzaminach i mamy nadzieję, że mimo ponad rocznej edukacji zdalnej w klasie II i III, wyniki tegorocznych matur będą tak dobre, jak w latach ubiegłych – dodaje dyrektor.

Od wyników egzaminów maturalnych zależy, czy tegoroczni absolwenci dostaną się na swoje wymarzone studia. Wszystkim maturzystom, życzymy „połamania piór” i pomyślności u progu dojrzałego życia.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content