RUSZA AKADEMIA PIŁKARSKA „GŁOGOVII”

Do prowadzenia powołani zostali dwaj koordynatorzy: Piotr Garula (po lewej) i Zenon Sasiela (po prawej). Powstanie APG jest możliwe także dzięki zaangażowaniu prezes LKS "Głogovia" Anety Ginter (w środku).

W wyniku współpracy UKS „Ikar” i LKS „Głogovia” powstaje Akademia Piłkarska „Głogovii”, umożliwiająca młodym piłkarzom rozwijanie umiejętności sportowych i przygotowanie ich do przyszłej kariery piłkarskiej. Rusza już na początku sierpnia.


Jest to pierwsza taka szkółka piłkarska dla młodzieży na terenie gminy. Powstała w wyniku wprowadzonego przed dwu laty programowi pilotażowemu, mającemu na celu zapewnienie ciągłości treningów dzieciom grającym w UKS „Ikar”. Akademia ma działać jako osobna sekcja „Głogovii”, przejmująca grupy kończące szkolenie w UKS-ie i zapewniała dalszy rozwój umiejętności piłkarskich. Będzie miała własny budżet i regulamin, a nad jej funkcjonowaniem czuwać będzie dwóch koordynatorów: Zenon Sasiela, posiadający zawodowe doświadczenie w organizacji pracy zespołu, oraz Piotr Garula, zajmujący się organizacją szkoleń i edukacją sportową. Szkółka tworzona jest od podstaw, dlatego twórcom zależy na stworzeniu profesjonalnych warunków poprzez dobór odpowiednich środków i zatrudnienie doświadczonych trenerów.

Akademia swoją działalność rozpocząć ma już od sierpnia, a w tej chwili trwają ostatnie prace organizacyjne. Tworzone są również grupy, przydzielane trenerom. Młodzież będzie trenować na boisku Orlik w Głogowie Młp., a także na boisku sportowym w Rogoźnicy. Gmina zaoferowała już wsparcie w przygotowaniu bazy sportowej, m.in. w postaci przygotowania boisk trawiastych do treningów.

Akademia powstaje szczególnie z myślą o dzieciach kończących szkolenie w UKS Ikar. W przyszłości z pewnością zasilą pierwszą drużynę „Głogovii”, ale nie jest to jedyny nasz cel. Zależy nam też, by rozwijać zainteresowania sportowe dzieci i młodzieży naszej gminy – tłumaczy Aneta Ginter, prezes LKS „Głogovia”.

Grup trenujących piłkę nożną w UKS „Ikar” było coraz więcej, dlatego żeby umożliwić dzieciom rozwijanie swojej pasji i ponadto stworzenie szansy na współpracę z pierwszą drużyną „Głogovii”, zarząd LKS-u podjął uchwałę o powstaniu specjalnie dla nich APG. Uczniowie Akademii dostaną także możliwość gry w ligach i turniejach oraz udziału w obozach i testach w klubach z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce.

Mieszkańcy nasz pomysł dość dobrze przyjęli. Głównie dlatego, że zapewnimy młodzieży nie tylko rozwój sportowy. Zorganizujemy czas wolny, odrywając ją w ten sposób od komputera – mówi A. Ginter.

Akademia będzie również kładła nacisk na kształtowanie odpowiednich postaw i profilaktykę, tworząc swoistą społeczność dla młodych piłkarzy, gdzie mogą nie tylko trenować, ale i nawiązywać przyjaźnie i stać się częścią piłkarskiego świata.

Wszyscy młodzi zawodnicy z roczników 2000 – 2008 zaproszeni są na pierwszy otwarty trening prowadzony przez trenerów Akademii. Trening jest bezpłatny i wziąć w nim udział mogą dzieci i młodzież z terenu gminy. Odbędzie się w piątek 27 lipca w godzinach od 17 do 19 na stadionie „Głogovii”.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.