RUSZA DODATKOWY NABÓR WNIOSKÓW NA FOTOWOLTAIKĘ

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. po raz drugi będą mogli strać się o dotację do montażu paneli fotowoltaicznych. Rzeszowski Obszar Funkcjonalny ogłosił nabór uzupełniający w ramach projektu „Wsparcie rozwoju OZE na terenie ROF – projekt parasolowy”. Nabór zaplanowany został na okres 19 marca – 20 kwietnia br.


Podobnie jak w poprzednim naborze mieszkańcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do montażu paneli fotowoltaicznych na budynkach prywatnych. Projekt przewiduje dostawę, montaż, uruchomienie i konfigurację paneli fotowoltaicznych o mocy 3 kW. Instalacje będą produkowały energię elektryczną, która musi być zużywana wyłącznie na potrzeby własne gospodarstw domowych. Panele mają zostać umieszczone na budynkach prywatnych, a ich właściciele otrzymają dofinansowanie w wysokości 85% wartości netto instalacji. W Regulaminie, poza zmianą terminów tj. oddanie do użytkowania budynków nowobudowanych i pokrytych eternitem, terminami realizacji projektu, nie dokonano istotnych zmian.

Projekt jest skierowany dla mieszkańców 13 gmin tworzących Rzeszowski Obszar Funkcjonalny, tj. mieszkańców Gminy Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Krasne, Lubenia, Łańcut, miasta Łańcut, miasta Rzeszów, Gminy Świlcza, Trzebownisko, Tyczyn i Gminy Głogów Małopolski. W poprzedniej edycji do projektu zgłosiło się łącznie 2203 osób, ale to nadal za mało. Dlatego zdecydowano o dodatkowym naborze. Tak jak w poprzedniej edycji wnioski będzie można składać w Urzędzie Miejskim w Głogowie Młp. w pokoju nr 21 w godzinach pracy urzędu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego www.rof.org.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp. www.um.glogow-mlp.pl/kds/

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.