RUSZA PRZEBUDOWA ULICY FABRYCZNEJ

Rozpoczyna się przebudowa jednej z najważniejszych głogowskich dróg – ulicy Fabrycznej. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych przez gminę w tym roku.


W ramach realizowanego programu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF” ulica Fabryczna przebudowana zostanie na całej swojej długości, czyli na odcinku 2,4 km. od ulicy 3 Maja do ulicy Sikorskiego.

6 lutego br. podpisana została z prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów panem Franciszkiem Kosiorowskim stosowna umowa na realizację zadania. Droga zostanie poszerzona do 5,5 m., wymieniona będzie nawierzchnia i wybudowany chodnik. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa i zjazdy do bocznych dróg. Pojawią się też miejsca postojowe oraz bezpieczne przejścia dla pieszych. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia br., a jej koszt to ponad 2,3 mln złotych.

Jednym z ważniejszych elementów tego zadania będzie przebudowa odcinka drogi koło szkoły podstawowej w Głogowie Młp. Tutaj pojawi się duża zatoka autobusowa przy samym budynku szkolnym. Dzięki czemu uczniowie będą mogli bezpiecznie wchodzić i wychodzić z autobusów szkolnych. Zostanie również ustawiony znak zakazu zatrzymywania się na łuku jezdni przy szkole. To miejsce jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na parkujące samochody, które ograniczają widoczność kierowcom nadjeżdżających z naprzeciwka. Aby nie stwarzać problemów rodzicom i nauczycielom ten etap prac realizowany będzie dopiero w okresie wakacyjnym.

Projekt zajezdni autobusowej przy Szkole Podstawowej w Głogowie Młp.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.