RUSZYŁ PROGRAM „DOBRY START”

Rodzice uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dostaną pieniądze w ramach programu rządowego popularnie zwanego „wyprawka 300 plus”. Środki będą przyznane niezależnie od dochodu na pierwsze i każde kolejne dziecko. Można już składać wnioski.


300 zł na wyprawkę dla dziecka to jeden z nowych projektów rządowych, skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy nie przekroczyli jeszcze 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 24 lat. Nie dotyczy on jednak uczestników „zerówek”, będących jeszcze wychowaniem przedszkolnym, gdyż jest to program szkolny.

Wnioski można składać drogą elektroniczną przez rządowy portal Emp@tia lub e-bankowość już od 1 lipca, a od sierpnia dostępne będą także papierowe formularze do złożenia w ośrodkach pomocy społecznej w gminie. Wypełniać je mogą jedynie rodzice lub opiekuni prawni także uczniów, którzy osiągnęli pełnoletniość.

Pieniądze przyznawane są jednorazowo na każde dziecko spełniające wymagania wiekowe niezależnie od dochodów w rodzinie, dlatego nie będą wydawane decyzje administracyjne o przyznawaniu środków drogą listowną, tylko elektroniczną. Inaczej będzie w przypadku odmowy wypłaty w sytuacji, gdy dziecko z różnych powodów tymczasowo do szkoły nie uczęszcza.

Wnioski można składać do końca listopada br. Rodzice lub opiekuni prawni, którzy poprawnie złożyli je w lipcu lub w sierpniu, mogą spodziewać się wypłaty najpóźniej do końca września. Jeśli ostatni termin zostanie przekroczony, pieniądze w tym roku nie będą już przysługiwać, dlatego im szybciej, tym lepiej.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.