KOLEJNE SERCE NA NAKRĘTKI

W ramach kontynuacji działającej w naszej gminie akcji „Nakręć się na pomaganie”, polegającej na zbiórce nakrętek dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, czerwony pojemnik w  kształcie serca pojawił się również w Wysokiej Głogowskiej, obok paczkomatu przy Domu Ludowym.


Podobne pojemniki znajdują się w Głogowie Małopolskim – przy ratuszu, publicznym przedszkolu oraz krytej pływalni. Wszystko to za sprawą porozumienia, jakie końcem ubiegłego roku gmina Głogów Małopolski podpisała z Głogowską Fundacją Rozwoju Społecznego i Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

W jaki sposób pomagamy zbierając nakrętki? Zebrany w ten sposób plastik, hospicjum sprzeda firmie recyklingowej, która zajmuje się przerabianiem ich na surowiec wtórny. Producent może przetworzyć zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przekazane zostaną na potrzeby dzieci przebywających w hospicjum – leki, opatrunki medyczne, sprzęt realizacyjny i specjalistyczny. Nie można zapomnieć również o tym, że zbieranie nakrętek pomaga chronić środowisko naturalne.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content