SIÓDME „ŁOJDIRIDI” W RUDNEJ MAŁEJ

Już w najbliższą sobotę – 19 października, w Domu Ludowym w Rudnej Małej odbędzie się kolejne spotkanie z muzyką ludową pod nazwą „Łojdiridi”. Tym razem, odbędzie się ono w nieco innej formie. Zamiast tworzącego się na bieżąco składu – zagrają dla Państwa dwie kapele: Mazurskie Muzykanty (Mazury) i Łola (Kolbuszowa/Głogów Małopolski).


W naszej gminie jest to druga edycja – uprzednio miało to miejsce 18 maja w Stykowie. Oprócz potańcówki, można będzie również skorzystać z warsztatów tanecznych, a dzieci będą mogły wziąć udział w tradycyjnych zabawach. Wszystko to, prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Domu Ludowym w Rudnej Małej wspomnianymi warsztatami tańca i zabawami. O 19.30 rozpocznie się potańcówka z kapelami Mazurskie Muzykanty (Mazury k. Raniżowa) i Łola (Kolbuszowa / Głogów Młp.). Oba zespoły złożone są z młodych muzyków, którzy są naśladowcami i kontynuatorami autentycznych mistrzów muzyki ludowej.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie „Gdzieś Tu”, Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim,  sołtys wsi Rudna Mała Anna Oczoś oraz Rada Sołecka. Inicjatywę wspiera również Gmina Głogów Małopolski.

Serdecznie zapraszamy!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.