SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROMIREM KWIATKOWSKIM

„Cierpienie nauczyło mnie radości. Wszystkie K2 Pawła Szkutnickiego” – tak brzmi tytuł książki Jaromira Kwiatkowskiego, a losy jej bohatera prezentował autor w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Głogowie Małopolskim w środę, 29 maja br.


Już pierwsza część tytułu zaskakuje. Jak poprzez cierpienie można osiągnąć radość? Są to słowa mającego dzisiaj 33 lata Pawła Szkutnickiego, który w wieku 15 lat został sparaliżowany od szyi w dół. Lekarze stwierdzili, że pożyje góra dwa miesiące, a jednak żyje z paraliżem już 18 lat. Co go tak długo utrzymuje przy życiu?

Jak to jest, gdy nie można podrapać się po nosie, odebrać telefonu, wstać o własnych siłach, a wjazd na wózku inwalidzkim na 30 metrowy Kopiec Kościuszki można porównać do wyprawy na najwyższy szczyt gór Karakorum? Ile tych szczytów w życiu Pawła Szkutnickiego musi zostać pokonane, aby mógł on poczuć się normalnie?

O tym wszystkim opowiadał autor książki uczestnikom spotkania. Nie jest to jego pierwsza wizyta w głogowskiej bibliotece, jednak poznanie historii Pawła Szkutnickiego było niezwykle przejmującym doświadczeniem. Zapraszamy do biblioteki po lekturę.

Robert Borkowski, dyrektor MGBP

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.