SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

MGBP zorganizowała w dniu 24 października spotkanie autorskie pisarki Renaty Piątkowskiej z uczniami Szkoły Podstawowej w Stykowie. Mieli szansę poznać książkę autorki, w której opowiedziane są losy chłopca wyprowadzonego z getta przez Irenę Sendlerową.


Pani Renata to autorka ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży, jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest laureatką licznych nagród, m.in. zajęła pierwsze miejsce w konkursie: „Przecinek i Kropka” oraz na „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”, otrzymała statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, została także uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.

Renata Piątkowska zaprezentowała uczniom swoją książkę „Wszystkie moje mamy”, która opowiada o losach Szymka Baumana, żydowskiego chłopca, który swoje dzieciństwo spędził w warszawskim getcie w czasie II wojny światowej. Szymek Bauman to postać autentyczna, przeżył Holokaust tylko dlatego, że z getta wyprowadziła go Polka, Irena Sendlerowa. Był jednym z ponad 2500 dzieci, które Irena Sendlerowa uratowała przed zagładą. Książka „Wszystkie moje mamy” opowiada o tym, ile osób, owych „mam”, musiało przyczynić się do tego, aby dzieci ratowane przez Sendlerową mogły przeżyć.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.