SPOTKANIE Z KOLĘDĄ W PRZEWROTNEM

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku w Domu Ludowym w Przewrotnem zorganizowano koncert kolęd i pastorałek. Inicjatorem i pomysłodawcą była Pani Alina Marszał-Haracz, z którą współpracowali Tomasz Błażej, Lucyna Pruchnik i Dorota Walczewska. Wspólne kolędowanie jest dobrym sposobem na przeżywanie przyjścia Jezusa na świat. To właśnie w ich śpiewaniu ludzie na przestrzeni lat wyrażali swoją wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia.


Na sali rozbrzmiewały nie tylko kolędy, ale także pastorałki: „Gore gwiazda Jezusowi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Kiej łowiecek”, „Na zawsze chwała”, Od serca do ucha”, „Dlaczego dzisiaj”, „Boże Dziecię witaj nam”, „Jezusa Narodzonego” i wiele innych, a to sprawiło, że ponownie mogliśmy poczuć się jak w wigilijną noc. Piękne wykonanie każdego utworu niosło ogromną radość i spokój. Można było choć na chwilę oderwać się od trosk życia codziennego, zapomnieć o kłopotach i smutkach.

Koncert obejmował dwie części. W pierwszej wystawiono Jasełka w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, następnie można było usłyszeć kolędy i pastorałki śpiewane przez uczniów szkoły. Utwory te przeplatane były krótkimi komentarzami oraz recytowanymi wierszami. Kolejnym punktem programu był występ Chóru Parafialnego i Scholii pod przewodnictwem Aliny Marszał –Haracz oraz Kapeli „Przewrotniacy”. Koncert z pewnością zadowolił licznie zgromadzonych mieszkańców Przewrotnego, Huciska i Pogwizdowa Starego, o czym może świadczyć fakt, że zarówno młodzi artyści, jak i starsi, otrzymali gromkie brawa. Dzięki wysiłkom wszystkich występujących osób, publiczność miała niepowtarzalną okazję przenieść się w wyjątkowy klimat kolęd i pastorałek. Ciepłe przyjęcie i gromkie oklaski wynagrodziły trud przygotowań do koncertu. Zorganizowanie „Spotkania z kolędą” było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów, sołtysa i OSP w Przewrotnem.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.