STAN DRÓG JEST CORAZ LEPSZY

Wiele dróg w gminie nie cieszyło się zbyt dobrym stanem, a ich nawierzchnia pozostawiała sporo do życzenia. Niektóre z ulic pozostawały drogami kamienistymi, co utrudniało przejazd choćby mieszkańcom do własnych posesji. Gmina systematycznie stara się zmienić ich stan, realizując projekty transportowe, aby ułatwić komunikację na jej terenie i zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i rowerzystów i pieszych.


Trwają prace na osiedlu Słonecznym, obejmujące przebudowę ulicy Jaśminowej oraz budowę parkingu i ścieżki rowerowej. Dotychczasowy parking z płyt ażurowych, znajdujący się tuż przy ulicy zostanie przeniesiony na gminną działkę obok garaży, ale mieszkańcy wciąż będą mogli swobodnie z niego korzystać. Prace objęte są projektem „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.

Przebudowywana jest również ulica Wspólna na osiedlu Polam w Rudej Małej. Do tej pory była to wąska i utwardzona kamieniem droga przy zabudowie jednorodzinnej, co utrudniało mieszkańcom dojazd do domów. Na ich wniosek jezdnia zostanie poszerzona do 5,5 m i otrzyma asfaltową nawierzchnię, przebudowane będą też zjazdy. Wykonano już kanalizację deszczową. Prace realizowane są przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu. Koszt inwestycji wynosi ponad 662 tys. zł.

W ramach Gminnego Programu Asfaltowania Dróg Lokalnych droga gminna w miejscowości Zabajka prowadząca do Grabnika zyskała nową nawierzchnię bitumiczną. Łącznie ułożono 280 mb asfaltu. Koszt całkowity to ponad 60 tys. złotych, a prace wykonała firma Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.