STRAŻ MIEJSKA APELUJE: PRZYPILNUJ SWOJEGO PSA!

W związku z bardzo dużym zagrożeniem dla mieszkańców, a zwłaszcza małych dzieci ze strony psów wałęsających się bez opieki, w okresie od maja do października br. na terenie gminy prowadzone będą intensywne działania Straży Miejskiej w Głogowie Młp. mające na celu zminimalizowanie tego zagrożenia.


Szczególny problem dotyczy wałęsających się psów i kotów. Zwierzęta te często uciekają lub są porzucane i błąkają się po ulicach stwarzając zagrożenie dla mieszkańców, a w szczególności dzieci. Dlatego w tym okresie Straż Miejska będzie zwracać szczególną uwagę na wywiązywanie się właścicieli czworonogów z ich obowiązków. Będzie zwracać uwagę m.in. na trzymanie psów na posesjach, zakładanie psom kagańców poza posesją, prowadzenia psów na smyczy, regularne szczepienia, czy sprzątanie odchodów pozostawionych przez swoje psy w miejscach publicznych.

W związku  z tym Straż Miejska zwraca się do wszystkich właścicieli psów o należyte potraktowanie obowiązku właściwego ich utrzymywania i dopilnowania, aby nie stanowiły zagrożenia dla pozostałych mieszkańców gminy. Przypominamy, iż za pozostawienie psa bez opieki w miejscu publicznym grozi mandat w wysokości do 500 zł.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.