STRAŻACY DZIECIOM. ZEBRANO PONAD 3200 PLUSZAKÓW

Wielki sukces akcji „Twój miś może zostać ratownikiem” zorganizowanej przez strażaków z OSP Hucisko. Przez miesiąc strażakom udało się zebrać ponad 3,2 tysiące pluszowych maskotek dla dzieci. Pluszaki znalazły się na wyposażeniu wozów strażackich, radiowozów policji i karetek i będą pomagać dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych.


Przez cały styczeń do 15 stałych punktów zlokalizowanych w sklepach i firmach na terenie gminy i nie tylko można było można było przynosić znajdujące się w dobrym stanie pluszaki. Równolegle była prowadzona zbiórka pampersów dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni pozytywnym odzewem na obie akcje. Dzięki Państwu udało się zebrać 3252 pluszaki i 53 paczki pampersów. Serdecznie chcemy podziękować firmom i pracownikom, w których zostały utworzone punkty, placówkom oświatowym, dzieciom, młodzieży i dorosłym, również przedszkolakom z Lesznowoli w województwie mazowieckim, co sprawiło, że akcja stała się ogólnopolska – mówi Adam Ozimek z OSP Hucisko.

Zebrane maskotki zostały przekazane do służb ratowniczych powiatu rzeszowskiego, a pampersy trafiły do podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Pluszaki przekazaliśmy do jednostek OSP z terenu Gminy Głogów Małopolski, do jednostek OSP z terenu powiatu rzeszowskiego, Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, radiowozów policji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i na dziecięcy szpitalny oddział ratunkowy – dodaje A. Ozimek. Pluszaki będą jeździć w karetkach, wozach policyjnych i strażackich i w przypadku zdarzeń z udziałem dzieci będą im wręczane. Maskotki mają udzielać wsparcia psychologicznego, minimalizować stres i zwiększać poczucie bezpieczeństwa najmłodszych poszkodowanych w wypadkach i innych zdarzeniach drogowych.

Organizatorzy kierują serdecznie podziękowania dla firm, w których zostały utworzone punkty zbiórki pampersów i pluszaków: sklepów Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Głogowie Młp. (sklep Super-Sam w Głogowie Młp., sklep nr 2 – Delikatesy Dwójka, sklep nr 6 na os. Słonecznym, Hucisko, Przewrotne, Lipie, Budy Głogowskie, Rudna Mała, Miłocin), Sklep „SPAR” w Wysokiej Głogowskiej, Sklep STOKROTKA w Głogowie Młp., Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Młp. Pizzeria Gusto w Głogowie Młp., Reskart Racing, OSP Hucisko.

Do akcji włączyli się również:

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Noblistów Polskich, Lesznowola, woj. mazowieckie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej
Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie
Akademia Małych Odkrywców oddział 3 ul. Plac Farny 4a Rzeszów
Nadleśnictwo Głogów, Lasy Państwowe
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim
Szkoła Podstawowa w Przewrotnem
Szkoła Podstawowa w Stykowie
Przedszkole w Raniżowie
Szkoła Podstawowa w Zgłobniu
Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała
Dzieci i Rodzice z Punktu Przedszkolnego „Smerfolandia” w Zgłobniu
Szkoła Podstawowa w Nockowej
Szkoła Filialna w Będzienicy
Uczniowie klasy III a Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach
Samorząd uczniowski Gimnazjum w Iwierzycach
Szkoła Podstawowa w Zabratówce
Firma Farmacol

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.