SUKCES JULII W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

3 czerwca, w Lublinie został rozstrzygnięty III Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, którego organizatorami byli: Wschodnioeuropejski Instytut Nowoczesnej Edukacji w Lublinie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Centrum Ucrainicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.


Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o wielokulturowości Kresów i ich roli w historii państwa polskiego, budowanie świadomości na temat udziału Kresów i Kresowiaków w rozwoju historii i kultury polskiej oraz kształtowane umiejętności korzystania z różnych rodzajów źródeł historycznych.

Julia Krasoń, uczennica 8 klasy Zespołu Szkół w Budach Głogowskich zdobyła w tym konkursie I miejsce, w kategorii „Geografia Kresów”. Uczennica, pod kierunkiem pani Katarzyny Dziedzic przygotowała pracę w formie prezentacji pt. „ Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość – miejsca, które warto odwiedzić”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca w Lublinie, podczas Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Gród, co Semper był FIDELIS” połączonym z Międzynarodową Konferencję Naukową „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej (1918 – 1939)”.

Serdecznie gratulujemy Julii i wszystkim zwycięzcom.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.