SUKCES UCZNIÓW Z WYSOKIEJ GŁOGOWSKIEJ

Jedno z badań, przeprowadzonych przez firmę statystyczną Statsa wykazało, że przeciętny Polak gubi około 15 skarpetek rocznie, a co ciekawsze zazwyczaj jest to tylko jedna zagubiona skarpetka z pary.


Nic więc dziwnego, że zastanawiamy się co dzieje się z tymi, które przykładowo były w pralce i potencjalnie miały z niej wyjść. Pytanie to, jest tak nurtujące, że  kilkoro uczniów Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej postanowiło rozwiązać zagadkę pokoleń. Okazją do tego stał się ogólnopolski konkurs teatralny zorganizowany przez Teatr Groteska w Krakowie, pt. „Skarpetki w akcji”. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcić film o ciekawych przygodach zaginionych skarpetek.

Spośród 160 nadesłanych prac konkursowych, jury – w skład którego weszli m.in. dyrektor, aktor oraz reżyser teatru Groteska w Krakowie, przyznało 4 nagrody równorzędne oraz 26 wyróżnień, wśród których znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej.

Grupa w składzie: Maria Gaweł, Maja Bazan, Julia Barczak, Adam Kogut oraz Michał Pawłowski pod opieką nauczycielek Małgorzaty Wąsik oraz Eweliny Brudz, została wyróżniona  za film pt. ”Historia pewnej skarpetki”. Mali artyści wykazali się olbrzymim zaangażowaniem zarówno podczas tworzenia scenariusza i scenografii, jak również w czasie licznych prób.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Wąsik, Ewelina Brudz

ZS w Wysokiej Głohowskiej

 

                                                               

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content