SUKCES ZSO W RANKINGU „PERSPEKTYWY 2021”

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim może pochwalić się dużym sukcesem. Drugi raz  z rzędu, placówka otrzymała prestiżowy tytuł: „Brązowa Szkoła w Rankingu Perspektyw”.


Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, szkoły zostały ocenione na podstawie trzech kryteriów: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych. Były to protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne oraz pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół  – mówi dyrektor ZSO, Agnieszka Wiglusz – Zięba.

Jako szkoła możemy również posługiwać się oficjalnym logo: Brązowa szkoła wyróżniona w rankingu ogólnopolskim – dodaje.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content