SURREALIZM W GALERII POD RATUSZEM

W kwietniu Galeria Pod Ratuszem w Głogowie Młp. gościła wyjątkową wystawę malarstwa Michała Spryszyńskiego. Surrealistyczne obrazy wydające się sprzeczne z logiką porządkiem z pewnością nikogo, kto miał okazję zobaczyć wystawę nie pozostawiły obojętnym.


Na wystawę złożyło się kilka obrazów, które składające się z pozornie zwykłych elementów połączone w jedną całość tworzyły element zaskoczenia, nonsensu i absurdu. W obrazach Michała Spryszyńskiego widać inspirację snem, realizmem magicznym, świętą geometrią, ezoteryką, paradoksami i surrealizmem. Obrazy zmuszają do myślenia i nikogo nie pozostawiają obojętnym na niezwykłe wizje artysty.

Michał Spryszyński w 2014 roku obronił dyplom na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, pod czujnym okiem dr Jakuba Ciężkiego. Brał udział w wystawach zbiorowych, między innymi: „Młode Forum Sztuki” Galerii Białej w Centrum Kultury w Lublinie; wystawa w Domu Kultury LSM „Szok, szok… i niedowierzanie”; wystawa prac studentów Instytutu Artystycznego UMCS w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie; Przegląd „Behance” w Lublinie. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach oraz galeriach lubelskich.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content