ŚWIĘTOWALI 15-LECIE DZIAŁANIA

To już 15 lat, odkąd w naszej gminie działa Aktywna Grupa Twórców. Artyści, zarówno nieprofesjonalni, jak i profesjonalni, zrzeszyli się, by wspólnie tworzyć i dzielić się doświadczeniem. Dzięki nim w Głogowie sztuka żyje „barwnym” życiem.


W sobotę 24 listopada artyści wraz z zaproszonymi gośćmi zebrali się w Miejsko Gminnym Domu Kultury, by uczcić tę chwilę. Sala wystaw mieniła się barwami – wszędzie wokół na zebranych spoglądały obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki, tak różnorodne i unikatowe, jak tylko może być umysł artysty. Wiele z tych dzieł nie było jeszcze w Głogowie wystawianych.

Jubilatom gratulował burmistrz Paweł Baj wraz z zastępcą Jerzym Komanieckim i radnymi oraz zaproszeni goście: artysta malarz Andrzej Korzec, artysta malarz Wioletta Cielecka, a także przyjaciele z Sokołowa Małopolskiego, Kolbuszowej i z Liptowskiego Mikulaszu na Słowacji. Burmistrz złożył również na ręce Aktywnej Grupy Twórców specjalny medal niepodległościowy za ich zasługi dla życia kulturalnego. Dzięki nim w „Galerii pod Ratuszem” stale goszczą kolejni artyści i stale można zapoznać się ze sztuką naszych artystów z gminy. Uroczystości uświetnił wiersz członkini grupy pani Marii Kani o sztuce. Artystka pokazała, że tworzenie niejedno ma imię, a malować można także słowem.

Malarze, rzeźbiarze, fotografowie. Aktywna Grupa Twórców zrzesza osoby, których pasją jest sztuka. Ich głównym celem jest wspólne tworzenie i wymiana doświadczeń, promowanie grupy, organizowanie wystaw wspólnych i indywidualnych. Współpracują z profesjonalistami oraz instytucjami kultury spoza gminy, m.in. z Wojewódzkim Domem Kultury. Wspólnie wyjeżdżają na plenery artystyczne w Polsce i za granicę, a efekty swej pracy pokazują w Miejsko Gminnym Domu Kultury i w Galerii pod Ratuszem w Głogowie Małopolskim oraz w placówkach kultury poza gminą. Swoje prace często przekazują na aukcje charytatywne. Artyści angażują się również w imprezy kulturalne i akcje charytatywne. Opiekunem grupy jest Pani Małgorzata Monika Twardowska.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami artystów w sali wystaw w głogowskim domu kultury. Wystawa czynna do 7 grudnia. Za to w „Galerii pod Ratuszem” prezentuje się wystawa akwareli Aktywnej Grupy Twórców, której oficjalne otwarcie miało miejsce w miniony piątek 23 listopada. Akwarele można oglądać w każdy wtorek i piątek od godz. 17 do 14 grudnia.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.