„SWÓJ NIEZNANY” W MGDK

Już w tę niedzielę odbędzie się premierowy pokaz filmu „Swój nieznany”, będący swoistą biografią Franciszka Kotuli – jednego z najbardziej znanych głogowian. Seans połączony będzie z uroczystym otwarciem odnowionej sali widowiskowej w głogowskim domu kultury. Wstęp bezpłatny.


Film pokazywany był już w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w maju tego roku. Teraz nastąpi jego premiera w rodzinnym mieście Franciszka Kotuli – Głogowie Małopolskim. Nastąpi ona już w najbliższą niedzielę 2 września o godzinie 16:30 w odnowionej sali widowiskowej w głogowskim Miejsko Gminnym Domu Kultury, noszącym imię właśnie bohatera filmu. Na premierze, którą poprowadzi dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej Robert Borkowski, obecni będą reżyser Roland Dubiel oraz syn Franciszka Kotuli Bogusław Kotula, z którymi odbędzie się wtedy spotkanie.

Fabularyzowany dokument o słynnym etnografie powstał z inicjatywy gminy Głogów Małopolski przy współpracy z Podkarpacką Komisją Filmową, która wspiera projekty promujące region. Prace nad filmem trwały kilka miesięcy, a głównym źródłem informacji okazał się być rodzinny dom Franciszka Kotuli i prywatne archiwum. Dlaczego „Swój nieznany”? Dlatego, że choć wszyscy o nim słyszeli, wiele faktów z jego życia pozostawało nieznanych. Film ujawnia wiele z nich, ukazując jednocześnie przywiązanie tego pasjonata kultury ludowej do miejsca swojego urodzenia – Głogowa.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.