TAK NIEPODLEGŁĄ WIDZĄ MŁODZI MALARZE

W roku 2018 w gminie organizowane były nie tylko konkursy muzyczne, ale i plastyczne, których tematyką była niepodległa Polska oraz jej drogi do wolności. W miniony poniedziałek odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów organizowanych przez Miejsko Gminny Dom Kultury.


W XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o nazwie „Na szkle malowane 2018”, w którym udział wzięły dzieci i młodzież w wieku szkolnym, uczestnicy tworzyli prace pod hasłem „Niepodległa – 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości”. Celem, oprócz wzbudzenia zainteresowania młodzieży tą nietypową techniką malarstwa, było również zachęcenie do zapoznania się z historią Polski oraz uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości. Wystawa nadesłanych prac miała miejsce w głogowskim domu kultury. Wśród nich prezentowały się orły w koronie i polskie krajobrazy, ale główną inspiracją młodych artystów stał się marszałek Józef Piłsudki. Profesjonalne jury w składzie: Henryka Boho z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp., Jolanta Szpunar z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Katarzyna Tabisz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej dokonało oceny prac i wyłoniło następujących laureatów:

I Miejsce – Balbina Baran z Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp.

II Miejsce – Zofia Majka z Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp.

III Miejsce – Dominika Pado z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich

oraz przyznało wyróżnienia dla Klaudii Safin ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie Nowym, Filipa Kowalskiego z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich i Izabeli Zięby z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich.

MGDK zorganizował również gminny konkurs plastyczny dal dzieci i młodzieży pod hasłem „Wolność, Suwerenność, Niepodległość”. Tutaj uczestnicy mogli się wykazać w dowolnej technice plastycznej. I tak na wystawie ukazały się prace przedstawiające barwy i symbole narodowe Polski, postacie historyczne z marszałkiem Piłsudskim na czele, polskie góry i krajobrazy, a także, co ciekawe, radość z życia w wolnej Polsce. W trzech kategoriach wiekowych: 3-4 klasy, 5-6 klasy, 7-8 klasy przyznano łącznie 8 miejsc i 7 wyróżnień.

W obydwóch konkursach zostały docenione wszystkie nadesłane prace. Choć nie każdy mógł zdobyć pierwsze miejsce, zwycięzcami zostali, prawdę mówiąc, wszyscy. Nagrodzony został każdy uczestnik, a laureaci otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe. Konkursy zorganizowane zostały pod patronatem Burmistrza Głogowa Młp. Pawła Baja., a nad ich przebiegiem czuwała pani Monika Twardowska – instruktor plastyki w MGDK.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.